Ułatwienia dostępu

POMOCNA DŁOŃ 2024

ROZPOCZĘCIE NABORU!

Projekt „Pomocna dłoń 2024” – szkolenie z zakresu obsługi smartfonu

Fundacja Związku Kultury Fizycznej „Olimp” ogłasza nabór beneficjentów – osoby pełnoletnie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z tytułu utraty wzroku na szkolenie z zakresu obsługi smartfonu.

Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Konkursu nr 1/2023 pn. „Możemy więcej” (UMOWA NUMER: UM/PW9/2024/2/DEPT_DS_WSPOLPRACY/3963 z 25 kwietnia 2024 r.)

Szkolenia mają na celu zwiększenie samodzielności osób niewidomych i słabowidzących poprzez podniesienie umiejętności w komunikowaniu się i w dostępie do informacji.

 

Do wyboru jest jeden z trzech cykli. Każdy z nich trwa łącznie 4 tygodnie.

Pierwszy, 14-dniowy zjazd szkoleniowy odbędzie się w Hotelu Kormoran Wellness Medical SPA w Rowach. Kolejne dwa, trwające po 7 dni zostaną przeprowadzone w Hotelu Groman w Sękocinie Starym pod Warszawą.

Całkowity koszt udziału w projekcie wynosi 400 zł.

Szczegóły dotyczące przedmiotowego szkolenia oraz zgłoszenia wyłącznie na elektronicznym formularzu dostępne są pod adresem: https://olimp.sdk24.pl

 

W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących zgłoszeń na szkolenie, prosimy o bezpośredni kontakt pod numerem telefonu 602 699 270 lub mailowo pod adresem adamus013@gmail.com .

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

______________________________________________________________________________________________________________

Opis projektu:

„POMOCNA DŁOŃ 2024”

Fundacja Związku Kultury Fizycznej „Olimp” informuje, że w okresie od 1 kwietnia 2024 r. do 31 marca 2025 r. realizuje projekt „Pomocna dłoń 2024″.

Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Konkursu nr 1/2023 pn. „Możemy więcej” (UMOWA NUMER: UM/PW9/2024/2/DEPT_DS_WSPOLPRACY/3963 z 25 kwietnia 2024 r.)

 

Zaproponowane przez Fundację szkolenie ma na celu zwiększenie samodzielności osób niewidomych i słabowidzących poprzez podniesienie umiejętności w komunikowaniu się, w dostępie do informacji.

Projekt realizowany będzie poprzez organizację szkoleń dla dorosłych osób niewidomych i słabowidzących z obsługi smartfonu. Projekt ma charakter ogólnopolski, wezmą w nim udział beneficjenci z co najmniej ośmiu województw, a rekrutacja będzie prowadzona na terenie całego kraju.

Każdy z uczestników projektu będzie musiał spełniać następujące warunki:

– być osobą pełnoletnią;

– być osobą o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z tytułu utraty wzroku i posiadać aktualne orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu utraty wzroku, którego ważność obejmuje okres korzystania ze wsparcia w projekcie.

Projekt odbędzie się w formie 3 cykli szkoleniowych, każdy składający się z czterech tygodniowych skoszarowanych zjazdów z obsługi smartfonu. W każdym cyklu weźmie udział po 20 osób niepełnosprawnych z tytułu utraty wzroku. Tym samym w całym projekcie weźmie udział 60 beneficjentów.

Obecnie Fundacja jest w trakcie procedury wyboru miejsc i terminów organizacji poszczególnych szkoleń.

Niezwłocznie po jej zakończeniu opublikowany zostanie komunikat organizacyjny szkolenia i rozpocznie się nabór beneficjentów.

Udział w szkoleniu zakończy się egzaminem i po jego zdaniu uzyskaniem zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Celem przeprowadzenia zaplanowanych form wsparcia jest przygotowanie kursanta do korzystania z pełni możliwości oferowanych przez współczesne smartfony i komputery.

Beneficjent, który ukończy udział w szkoleniu nabędzie elementarną wiedzę z zakresu pojęć informatycznych oraz stosowania technik obsługi smartfonu.

Kurs ten pozwoli uczestnikom na praktyczne rozwiązanie podstawowych problemów wynikających z charakteru ich zainteresowań i/lub pracy, jednocześnie kładąc nacisk na bezpieczeństwo pracy zarówno fizyczne jak i informatyczne.

Dzięki zastosowanej formie wsparcia beneficjenci nauczą się korzystać z najpopularniejszych i najbardziej użytecznych aplikacji oferowanych na smartfony, poczty elektronicznej, obsługiwać przeglądarkę internetową oraz liczne programy umożliwiające korzystanie z komputera osobom, które wzrokiem się nie posługują.

Po ukończeniu projektu beneficjenci będą w stanie w pełni samodzielnie korzystać z narzędzia jakim jest smartfon i komputer.